SiS для бігу

Біг — один із найпопулярніших видів спорту. Все, що потрібно мати для занять — пару зручних кросівок, трохи спортивного одягу — біжіть. Неважливо, ви професійний бігун, чи аматор, ваш час на дистанції і швидкість є так само важливими. Але якщо з самого початку побігти швидко, не вдасться перемогти над секундами, миттєво прийде втома. Потрібно вміти правильно тренуватися й вживати бігове спортивне харчування.

Харчування
Це не тільки денний раціон чи правильна кількість калорій, воно відіграє величезну роль, оскільки від їжі залежить ефективність тренувань та відновлення організму. Вода і звичайна їжа необхідні нам у повсякденному житті, але коли мова заходить про такі фізичні навантаження, як біг, раціону приділяється більше уваги. Хочете, щоб тренування йшли на користь? Не бажаєте нашкодити здоров'ю? Врахуйте наступні фактори.
Джерела енергії вирішують все, коли ціль - не просто подолати дистанцію, а насолодитися подією в день змагань.

Основні принципи спортивного харчування SiS

  • Енергія
    Допомагає організму підзарядитись до і під час тренувань. Асортимент різних продуктіві: енергетичні гелі, батончики, порошки.
  • Гідратація
    Правильний рівень гідратації в організмі перед тренуванням допоможе підтримувати необхідний рівень води та працездатності протягом усього бігового івенту.
  • Відновлення
    Воно починається тоді, коли закінчується фізичне навантаження. Саме у “вікно тренувань”, яке триває до 30 хвилин після вправи, потрібно приймати відновлюючі спортивні добавки.
  • Адаптація
    Чим важче і активніше тренування, тим більше білку має бути в раціоні, щоб відновлювати зруйновані волокна м'язів. 

Ізотонічні гелі SiS

Ізотонічна формула - це легке засвоєння і відсутність важкості через надмірне запивання водою.

SiS GO Caffeine Shot

Кофеїнові шоти ідеально підходять для використання до або під час тренування. Вони розроблені, щоб допомогти зменшити втому та зберегти бадьорість при фізичних навантаженнях:
  • баночка шоту маленька і зручна, її легко взяти на тренування та покласти в сумку для бігу;
  • містить 150 мг кофеїну і забезпечить вас розумовою концентрацією та фізичним зарядом;
  • у його складі є вітамін B.

Поради для бігунів

  • Гідратація
    Водно-сольовий баланс та достатній рівень споживання води треба підтримувати, навіть не займаючись спортом. Середньостатистична людина має випивати від 2 до 3 літрів води на день. Під час змагального, тренувального бігу спортсмен втрачає багато поту. З ним виходять електроліти — утримувачі рівня гідратації. Не забувайте, що на тренуваннях зростає швидкість потовиділення майже вдвічі, збільшуйте споживання рідини майже у 2 рази.
    Думайте про питний режим не коли вже стискаються зуби від втоми, а коли тільки подумав: “Я хочу бігати”.

  • До
    Поглинання літра води напередодні тренування — не найкраща ідея, оскільки протягом заняття вона буде кружляти по організму, доставляючи неприємні відчуття.
    А ось потрапляння необхідної кількості води та електролітів за 2 години до запуску м'язів дозволить попрацювати на благо результату. Доповнюючи воду SiS GO Hydro, вдасться зберегти резервний запас електролітів.
  • Під час
    Разом з потом людина втрачає рідину, а заодно і масу тіла. Те, скільки ваги ви втратите, залежить від дистанції, тілобудови та погоди. З однієї сторони, це круто — побігав-схуд, а з іншої — разом з потом виходять електроліти. Тому слід подумати про використання вуглеводного напою SiS Electrolyte GO під час бігу понад 1,5 години. Заодно він допомагає зберегти достатньо “палива”. Однозначно, біг з пляшкою води в руках — це не зручно. Але можна купувати спеціальні ємності. Їх просто затискають на біговому поясі, або тримають в руці, бо вони легкі й невеликі.
  • Після
    Відновлення втраченої рідини після пробіжки життєво необхідне, щоб не довести себе до зневоднення, оскільки ви будете продовжувати потіти ще деякий час після довгого бігу. Візьміть таке правило за основу: випивати 1500 мл за кожен втрачений кілограм. Хочете дізнатися, скільки вийшло поту? Зважтесь до тренування та наприкінці.
    Зневоднення - нормально при великих навантаженнях, але краще вміти швидко доставляти рідину на борт, щоб не постраждати від неприємних наслідків: головний біль, нудота, дизорієнтація. Зверніть увагу на сечу: якщо вона яскраво-жовта, то рідини недостатньо, треба пити протягом години після бігу.
  • Їжа як паливо
    Вуглеводи, спожиті приблизно за 2-3 години до довготривалої дистанції, або навіть перед легким тренуванням, дадуть необхідний ресурс енергії. Вівсяна каша, макарони — чудові страви для повільного виділення енергії.
    Бажаєте отримати невеликий додатковий прилив заряду та бадьорості? Спробуйте SiS GO Energy Bake за 20-30 хвилин до тренування. Хочете утримувати початковий темп на відрізках? Споживайте гель SiS GO Isotonic Energy. Його ізотонічна концентрація швидко попаде в кров і почне діяти швидше, ніж тверда їжа.
  • Відновлення
    Наприкінці тривалого тренування м'язи можуть боліти, запаси вуглеводів будуть вичерпані. Через це потрібно підтримувати здоровий рівень вуглеводів. Невеликі порції, частий прийом вуглеводної їжі — хороша система швидкого відновлення. Спробуйте їсти 1 раз кожні 2-3 години. Не забувайте про білок, він відновлює пошкоджені м'язи. Їжте рибу, м'ясо, яйця, бобові — все це чудові джерела білка. Смачною стравою буде курятина на грилі зі змішаною квасолею та зеленню. Хочете ще більш якісно відновити м'язові волокна? Споживайте білково-вуглеводний коктейль SiS REGO. Його треба пити відразу після тренування.
Схеми харчування
Для півмарафону (21 км) та марафону (42 км).